Nie można wątpić, iż gastronomia znajduje swoje uznanie w sercu Polski. Pęd życia, który panuje w stolicy sprawia, że między codziennymi obowiązkami, a przyjemnościami często korzystamy z menu oferowanych przez Warszawskie centrum gastronomiczne. Dodatkowo ilość miejsc znacznie ułatwia wybór truchtającym po Warszawie ludziom, którzy dopasowują pod siebie miejsca, nie tylko odpowiadające oku, ale również kubkom smakowym. My dzisiaj pragniemy poprowadzić was po naszych kulinarnych ścieżkach!
Pragniemy Was zainteresować tematem ubezpieczeń od następstw nieszczęśliwych wypadków. Na co zwrócić uwagę? Czym jest procent uszczerbku? Jakie ubezpieczenie NNW jest najlepsze dla studentów?
Największą satysfakcję z życia mają te osoby, które potrafią planować i koncentrować się na odległych i pozytywnych konsekwencjach własnych działań – wynika z badań psychologów Uniwersytetu Warszawskiego opublikowanych przez „Journal of Happiness Studies”.
Bez statków i zaplecza w postaci portów - nie podziwialibyśmy dziś w Egipcie piramid i olbrzymich świątyń. Żegluga była niezbędna nie tylko do transportu bloków kamiennych, ale również robotników czy zaopatrzenia - uważa dr inż. arch. Aleksandra Brzozowska-Jawornicka.
Silnikiem napędzającym nas do podejmowania ryzyka jest m.in. układ dopaminowy w naszym mózgu. Na szczęście mamy w nim również całkiem niezły hamulec, czyli np. ciało migdałowate. Dzięki niemu układ dopaminowy trzymany jest w ryzach, a my analizujemy sytuację, zanim bezmyślnie zaryzykujemy.
Młodzi w wieku 18-29 lat czują się dojrzali, ale nie dorośli. Skoncentrowani na edukacji nie rozwijają kompetencji społecznych i obywatelskich poza wirtualną rzeczywistością. Uzależnieni emocjonalnie i materialnie od nadopiekuńczych rodziców nie osiągają wczesnej samodzielności. Psychologowie oraz socjologowie z Uniwersytetu SWPS sprawdzili, jak młode pokolenie postrzega dorosłość i jakie bariery musi przezwyciężać.
Wprowadzenie trwałej zmiany w życiu oznacza wyjście ze strefy komfortu. Potrzebne są nie tylko chęci, ale też samodyscyplina i wytrwałość. O tym, jak dotrzymać postanowień noworocznych, mówi psycholog z Uniwersytetu SWPS dr Ewa Jarczewska-Gerc.